poniedziałek, 18 lutego 2013

Klimat i groza w krótkometrażowym horrorze MAMA (2008)

Horror Mama, który już w najbliższy piątek będzie można obejrzeć w polskich kinach, oparty jest na podstawie krótkometrażowego horroru o tym samym tytule. Krótkometrażowa wersja ujrzała światło dzienne 7 października 2008 r i została wyreżyserowana przez Andrésa Muschietti, który również zasiadł na krześle reżyserskim do pełnometrażowej wersji Mamy. Z racji nadchodzącej premiery, warto przyjrzeć się bliżej pierwotnej produkcji.
W środku nocy mała Victoria zostaje nagle obudzona przez swoją bliźniaczą siostrę. Przejęta dziewczynka prosi ją, by zeszły razem na parter, bowiem na dole ktoś się czai.
W trwającym zaledwie 3.18 min. filmie reżyser potrafi pokazać swoje umiejętności i to co najważniejsze dla horroru. Napięcie i atmosfera ściele się tutaj gęsto, świetne operowanie kamerą, przyciemnione pomieszczenia i udana ścieżka dźwiękowa budują razem niesamowitą atmosferę. Do tego charakteryzacja mamy-upiora również robi wrażenie i trzeba przyznać, że potrafi przyprawić o dreszcze. To świetny materiał do produkcji pełnego metrażu, nie dziwi się fakt, że już w najbliższym czasie będziemy mieli okazję ujrzeć wersję rozszerzoną Mamy. W krótkim metrażu zagrały Victoria Harris (Lilly), Berta Ross (jako Victoria) oraz Irma Monroig (jako upiór). W pełnometrażowej wersji ujrzymy m.in. Jessicę Chastain w roli Annabel, Nikolaja Coster-Waldau jako Lucasa, Megan Charpentier wcielającą się w postać Victorii  oraz Isabelle Nélisse w roli Lily.
Poniżej znajduje się krótkometrażowa wersja filmu.

Autor: Konrad
Źródła: imdb.com, youtube.com

3 komentarze:

  1. Ty Konrad, a będziesz szedł na pełnometrażówkę do kina, jakby u nas grali? Bo dziewuch nie wyciągnę, boją się horrorów, Książę Ciemności ma ważniejsze wydatki, a też bym się przeszła. Daj znać jakby co.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jasne, właśnie zbieram ekipę, więc jakby co- dostaniesz cynk.

    OdpowiedzUsuń