czwartek, 1 sierpnia 2013

You're next (aka Następny jesteś Ty) wkrótce w kinach!

Kto twierdzi, że najbezpieczniej jest we własnym domu, z pewnością zmieni zdanie 6 września 2013 roku, kiedy na ekrany polskich kin wkroczy film o nieprzeciętnym tytule "Następny jesteś Ty". Z powodzeniem można go zakwalifikować do tzw. nurtu home invasion, gdzie głównym motywem fabularnym jest osaczenie głównego bohatera przez mordercę w jego własnym domu. Reżyserem You're next jest Adam Wingard - przez branżową prasę uznany za jednego z najzdolniejszych i najlepiej zapowiadających się reżyserów młodego pokolenia. Przychylność krytyków zyskał po premierze You're next w 2011 roku na Festiwalu Filmowym w Toronto. Następny jesteś Ty przez wielu uznany jest za jeden z najinteligentniejszych i najstraszniejszych filmów ostatnich lat, który pierwszorzędnie gra ze schematem gatunku. Na zachętę kilka smaczków w postaci zarysu fabuły, kilku zdjęć oraz zwiastunu filmu.
Gang zamaskowanych, uzbrojonych w kusze i siekiery morderców napada na letnią posiadłość Davisonów i terroryzuje jej mieszkańców. Nikt nie wie kim są napastnicy i dlaczego spokojna, rodzinna kolacja zamieniła się w śmiertelną pułapkę. Sytuacja wydaje się beznadziejna. Niespodziewanie jeden z członków rodziny okazuje się wyjątkowo utalentowanym zabójcą.
W obsadzie znajdziemy m.in. Sharni Vinson, Nicholas Tucci, Wendy Glenn, Sarah Myers i Amy Seimetz. Autorem scenariusza jest Simon Barrett.

Źródło: Materiały prasowe M2 FILMS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz