czwartek, 27 lutego 2014

Legenda 3D - Żniwiarz powraca w trójwymiarze.

W marcu 2012 roku w okolicach Chełmna powstał niezależny, amatorski horror Legenda, którego reżyserem jest Łukasz Stasiorowski. Premiera filmu odbyła się podczas obchodów Dni Chełmna 2 lipca 2012 roku. Na drodze ku realizacji projektu twórcy napotykali jednak na same przeszkody, które uniemożliwiły stworzenie filmu zgodnego z ich oczekiwaniami. Pojawiały się ciągłe zmiany w obsadzie, liczne poprawki w scenariuszu, problemy z domknięciem budżetu, a nawet zebraniem odpowiedniego sprzętu. Dzięki pasji, zaangażowaniu oraz niegasnącej motywacji, twórcom udało się jednak dokończyć film i pomimo wielu mankamentów, wynikających z wymienionych przeszkód, produkcja została entuzjastycznie przyjęta przez widownię, choć zdarzały się również ostre słowa krytyki. Twórcy nie poprzestali jednak na tym przedsięwzięciu i postanowili stworzyć film od nowa - tym razem wolny od błędów technicznych i luk w scenariuszu.
Stąd narodził się właśnie pomysł na stworzenie remake'u Legendy, który będzie pierwszym polskim offowym filmem nakręconym w technologii 3D. Za remake odpowiedzialni będą - reżyser oryginału, Łukasz Stasiorowski, odtwórczyni głównej roli w Legendzie, tym razem w roli producenta wykonawczego Kinga Nowicka oraz Agata Stasiorowska, również jako producent wykonawczy. Zdjęcia do projektu ruszają w maju tego roku. Jak zapowiadają twórcy, Legenda 3D będzie zupełnie autonomicznym filmem, który będzie bronił się zarówno w zestawieniu z oryginałem oraz jako samodzielna produkcja. Poniżej krótki zarys fabuły:
Szesnastoletnia Ania nie ma łatwego życia. Jej matka wyjechała za pracą za granicę, zostawiając ją pod opieką starszego brata, z którym wcześniej prawie nie miała kontaktu. Jakby tego było mało, dziewczyna właśnie zaczyna pierwszy rok nauki w miejscowym liceum, gdzie wszyscy znają jej mroczny sekret. Ania jest bowiem córką legendarnego Żniwiarza - seryjnego mordercy, który siał postrach wśród mieszkańców Chełmna aż do śmierci w niewyjaśnionych okolicznościach piętnaście lat temu. Wyobcowana, polegać może jedynie na swojej przyjaciółce, rezolutnej Wiki. Gdy wydaje się, że gorzej już być nie może, w mieście zaczynają ginąć ludzie, a legenda o duchu Żniwiarza wracającym zza światów w rocznicę swojej śmierci staje się żywa i nikt już nie jest bezpieczny...
Postępy w realizacji projektu śledzić można na oficjalnej stronie internetowej filmu (KLIK) oraz na fanpage'u (KLIK). Osoby chętne wspomóc projekt finansowo, zapraszam na portal polakpotrafi.pl (KLIK). The Dark Zone Project objął patronat nad filmem.
Źródło: http://filmlegenda.bnx.pl/news.php

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz