środa, 2 kwietnia 2014

HORDA: post-apokalipsa w polskim wydaniu!

Uwielbiacie serial The Walking Dead? A może marzyliście o polskim filmie post-apokaliptycznym z żywymi trupami w tle, którego akcja będzie rozgrywać się w polskich realiach? Jeśli tak, to powstający właśnie web-serial Horda może okazać się dla Was prawdziwą ucztą, którą całkowicie za darmo będziecie mogli skonsumować już niebawem, bo prawdopodobnie pod koniec 2014 roku! Pierwszy sezon będzie składał się z 8 odcinków publikowanych w serwisie youtube.com, a każdy z nich będzie trwał około 15 minut. Brzmi smakowicie, prawda?

Rok 2014 dla naszej rodzimej grozy może okazać się łaskawy. Od jakiegoś czasu w sieci sporo pisze się o powstających właśnie projektach, które w większy lub mniejszy sposób związane są z horrorem. Szczególnie mowa tu o literaturze (oprócz premier książkowych, jak grzyby po deszczu pojawiają się także nowe magazyny grozy, antologie opowiadań etc.), choć w filmowym światku również możemy zaobserwować pewien progres - od niedawna głośno zrobiło się na temat powstającego właśnie świętokrzyskiego horroru Odludzie (news na ten temat TUTAJTUTAJ), a niebawem będziemy mogli zasiąść przed komputerem i z zaciekawieniem ostrzyć sobie pazury na kolejną zapowiadającą się świetnie propozycję polską. Oczywiście chodzi o web-serial Horda. Zgodnie z informacjami podanymi na fanpejdżu produkcji, Horda będzie pierwszym profesjonalnym serialem gatunkowym w Polsce. Scenariusz każdego odcinka podzielony został na trzy akty, które można uznać za wstęp, rozwinięcie i zakończenie. Choć serial niektórym może od razu przywodzić na myśl amerykański The Walking Dead, to zgodnie z założeniami twórców produkcja będzie sięgać po tradycyjne, słowiańskie legendy i mocno nawiązywać do polskich realiów. Scenarzystą serialu jest Wiktor Kiełczykowsi, który wspólnie z Szymonem Szymańskim odpowiada także za reżyserię. Mocno kibicuję temu przedsięwzięciu i zachęcam do polubienia Hordy na fanpejdżu (TUTAJ) i subskrypowania kanału na stronie youtube.com (dostępnego TUTAJ).
Cywilizowany świat legł w gruzach od nieznanej, bardzo niebezpiecznej choroby, która zdziesiątkowała ludzkość. Większość populacji zmieniła się w krwiożercze bestie, które potrafią działać w grupie, lecz ich zdolności opierają się na zwierzęcym instynkcie przetrwania, a nie na rozumie. Akcja serialu dzieje się kilka lat po wygaśnięciu epidemii, kiedy natura zaczyna powoli przejmować Ziemię, a ludzi jest coraz mniej. Nie ma już realnego zagrożenia chorobą ponieważ zarażeni, nie mając pożywienia, w olbrzymiej większości wymarli. Ostatnim żyjącym ludziom nie udało się jednak odbudować cywilizacji. Człowiek przestał być istotą stadną, grupowe więzi międzyludzkie znikły. Walka o przetrwanie ludzi z potworami zmieniła w walkę człowieka z człowiekiem. Serial „Horda”, przedstawiając ten czas, opowiada o ludziach, którzy stracili już nadzieje na powrót do normalności i skupili się głównie na swoim „tu i teraz”.

Poniżej krótki trailer:

Źródło: fanpejdż serialu Horda, kanał youtube serialu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz