wtorek, 5 maja 2015

Poltergeist na nowo, czyli horrorowy rozkład jazdy na maj.

No i wreszcie mamy majówkę - czas grillowania, opalania się na słoneczku, miesiąc juwenaliów studenckich i matur rzecz jasna. To również zapowiedź zbliżających się wakacji! Wraz z kolejnym miesiącem przyszła więc pora na opublikowanie na blogu świeżego przeglądu nadchodzących zapowiedzi filmowych. Niestety i tym razem horrormaniacy nie będą mieli zbyt wielkiego wyboru - pośród wielu dramatów, komedii i filmów sensacyjnych, które już zaczęły szturmować polskie kina, znajdzie się - podobnie jak w kwietniu - tylko jedna propozycja z gatunku horror. Propozycja będąca odgrzewanym kotletem, chodzi bowiem o nową wersję klasycznego "Ducha" z 1982 roku. Czy będzie to kotlet dobrze przyprawiony, z przepysznymi przystawkami i innymi apetycznie prezentującymi się smaczkami? Tego jeszcze nie wiem - przyjdzie czas, by "wgryźć" się w ten film i ocenić. Producentem tego filmu jest nie kto inny, jak Sam Raimi (Martwe Zło, Klątwa), doskonale znany każdemu grozomaniakowi. Tymczasem - zgodnie z tradycją jaka przyświeca temu przeglądowi - prezentuję fabułę filmu oraz zwiastun. W polskich kinach odświeżony "Poltergeist" zacznie pustoszyć sale kinowe 29 maja 2015.

Opis fabuły:

Rodzina z trojgiem dzieci przeprowadza się na spokojne przedmieścia, do pozornie zwykłego domu, który stopniowo zaczyna odkrywać swą mroczną tajemnicę. Kolejne niepokojące znaki stają się zaproszeniem do rzeczywistości dużo bardziej przerażającej niż najgorszy sen. Związany z domem duch poltergeist wykorzystuje przeciwko rodzinie jej największe lęki i porywa najmłodszą córkę do równoległego świata, z którego nie ma ucieczki. Ostateczna konfrontacja z potężnym poltergeistem wydaje się z góry przegrana. Aby go pokonać, bohaterowie będą musieli zrozumieć naturę zła, z którym mają do czynienia. Czy wezwany na pomoc egzorcysta ocali rodzinę, zanim będzie za późno?

Trailer:

Źródło: http://www.forumfilm.pl/

2 komentarze:

  1. Na pewno obejrzę, bo jestem ciekawa, czy zrobią remake na poważnie, czy jak w oryginale "z lekkim przymrużeniem oka", chociaż fajerwerków się nie spodziewam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem ciekawa tej produkcji, więc na pewno po nią sięgnę. Chociaż nie nastawiam się na jakieś szałowe kino.

    OdpowiedzUsuń