niedziela, 20 listopada 2016

NEWS: Nowe wydawnictwo - nowy zbiór opowiadań Edwarda Lee.

Osoby Tomasza Czarnego nie trzeba raczej nikomu przedstawiać. To jeden z głównych przedstawicieli horroru ekstremalnego w Polsce, propagator tego gatunku oraz autor wielu opowiadań spod znaku harcdore horroru. Od teraz także założyciel nowego wydawnictwa związanego z grozą. Dom Horroru - bo tak dumnie brzmi nazwa tego wydawnictwa - będzie wydawał powieści i zbiory opowiadań autorów reprezentujących literacki horror. Bardzo cieszy fakt, że powstają tego rodzaju przedsięwzięcia, które niejako będą zapełniały luki w wydawaniu literatury grozy w Polsce. Pierwszym, debiutanckim wydaniem Domu Horroru jest zbiór opowiadań Edwarda Lee, zatytułowany "Wypuść mnie, proszę", którego patronat objęła również GROZOmania. Trzeba przyznać, że to debiut wybuchowy, bowiem Edward Lee to jeden z najbardziej hardorowych pisarzy i niejako monumentalny przedstawiciel horroru ekstremalnego na świecie. Autor ma swoich wiernych fanów w Polsce, ale jak dotąd na naszym rodzimym podwórku wydano zaledwie trzy jego powieści oraz kilka opowiadań w ramach antologii. Zbiorek "Wypuść mnie proszę" powinien więc zadowolić niejednego wielbiciela makabry w ekstremalnym stylu.
Zbiór opowiadań - póki co - nabyć można w serwisie allegro (LINK TUTAJ) za jedyne 25 zł (plus koszty przesyłki). W środku znajdziemy następujące opowiadania: 
Pani Kadłubek
Pomyśl życzenie 
Stół 
Powiedziała "Śmierć" 
Niewłaściwy facet 
Postacie 
Przejażdżka
Gówniany dom 
Skrawek papieru 
Header - początki

Czekamy na więcej powieści/zbiorów opowiadań, a tymczasem zachęcamy do zakupu. CZUJCIE SIĘ JAK W DOMU...DOMU HORRORU!

Źródła: Fanpage facebook'owy Tomasza Czarnego oraz Wydawnictwa Dom Horroru.

5 komentarzy:

 1. Już mam;)
  Strasznie krótka (lektura na mniej więcej dwie godziny), ale trzeba się cieszyć z tego co jest. Tym bardziej, że z Edwardem Lee na naszym rynku niestety krucho...

  Jeśli zaś chodzi o horror ekstremalny to moim numerem jeden jest Clive Barker, który nawet do dark fantasy potrafi przemycić sporo mocnych kawałków i w większości swoich książek dosłownie czaruje dojrzałym stylem. Edward Lee u mnie musi się zadowolić drugim miejscem;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie czekam na wrażenia z lektury! Jestem niezmiernie ciekaw, czy przypadła Ci do gustu.

   Usuń
 2. Nie miałam do czynienia z horrorem ekstremalnym więc dla mnie jest to gatunkowa nowość. Kiedyś chętnie zmierzę się tak wybuchowym zbiorem. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  2. Gorąco polecam Ci również Jacka Ketchuma - z krótkich form zdecydowanie zbiór opowiadań "Królestwo Spokoju" - opowiadania różnej jakości, ale każde wprawia w zadumę i ma swoje przesłanie. Z kolei jeżeli chodzi o powieści to "Dziewczyna z sąsiedztwa" - naprawdę wstrząsająca lektura.

   Usuń