niedziela, 26 stycznia 2014

Horror Odludzie: garść informacji.

Często słyszy się od zagorzałych fanów filmowej grozy, że polski filmowy horror w ogóle nie istnieje, że ugrzązł po uszy w błocie i nie ma szans, by wreszcie ruszył do przodu. Być może jest w tym trochę prawdy, ale jak się okazuje, są osoby, które starają się, by zmienić ten przykry fakt. W tym roku, na terenie województwa świętokrzyskiego, powstanie pełnometrażowy horror Odludzie. Film będzie nawiązywał do popularnych, kultowych amerykańskich horrorów, takich jak Martwe Zło (reż. Sam Raimi), The Blair Witch Project (reż. Daniel Myrick, Eduardo Sánchez), czy Lśnienie (reż. Stanley Kubrick)Za scenariusz odpowiada dwójka Skarżyszczan – Kornel Danielewicz i Kamil Bernatek. Jak zapowiadają twórcy, film będzie próbą stworzenia w Polsce kina gatunkowego i pomimo sporej rozpiętości inspiracji nie będzie to kolejna kalka produkcji amerykańskich. Historia będzie nawiązywać do wierzeń słowiańskich i skonfrontowana zostanie ze współczesnymi, polskimi realiami.
Pomysłodawcą i producentem filmu jest Łukasz Urban z firmy Łukkfilm, który odpowiedzialny będzie także za casting. Pierwszy casting ruszył już w niedzielę 26 stycznia w Skarżysku Kamiennej.
Fabuła horroru będzie skupiać się na grupce znajomych, którzy po wypadku samochodowym trafiają do miejsca, którym włada słowiańskie bóstwo. Zaburzając odwieczną harmonię dwóch światów sprowadzą na siebie tragedię.
Dla twórców filmu, Kornela i Kamila, będzie to pierwszy debiut na wielkim ekranie. Twórcy podkreślają, że najważniejsze jest dla nich utrzymanie klimatu oraz odpowiednie dawkowanie napięcia, a krajobrazy nieopodal Skarżyska Kamiennej -  pełne opustoszałych dróg oraz lasów - są odpowiednim miejscem na realizację filmowego horroru.
W chwili obecnej największym problemem, z jakim borykają się twórcy, jest zebranie funduszy na realizację filmu. Środki finansowe będą potrzebne przede wszystkim na stworzenie wysokiej wizualnej i technicznej jakości obrazu i dźwięku, wliczając przy tym efekty specjalne. Póki co autorzy zaprezentowali jeden z projektów Trygłowa (rys. Michał Danielewicz) – boga-demona, z którym będą musieli się zmagać bohaterowie filmu (rys. poniżej).

Wizualizacja Trygłowa autorstwa Michała Danielewicza.
Za zdjęcia do filmu odpowiedzialni są doświadczeni operatorzy: Skarżyszczanin Konrad Kopycki i Kielczanin Marcin Kosmala. Muzykę do filmu napisze Robert Madziarz (RobGitarnik), natomiast charakteryzacją na planie zajmie się Anna Kucper. Kwestiami technicznymi będzie zajmował się Krzysztof Kucper.
Realizacja projektu ma wystartować w lutym tego roku. Zdjęcia odbędą się na terenie województwa świętokrzyskiego. Każdy kto chce finansowo wesprzeć skarżyskich filmowców, może tego dokonać kontaktując się z biurem:
Łukkfilm Skarżysko-Kamienna, pl. Floriański 1/308, tel. 665-128-147
e-mail: lukkfilm@gmail.com, film.odludzie@gmail.com
Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na facebook'owej stronie filmu Odludzie (KLIK).
Źródło: https://www.facebook.com/odludzie/info

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz